Dzieci Diuny

Seria “Diuna” Franka Herbarta to wyjątkowa pozycja z gatunku science fiction, ukazująca losy planety Arrakis oraz jej mieszkańców. Autor, umiejętnie splata ze sobą poszczególne wątki fabularne, tworząc jedną spójną całość, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. W książce znajdziemy wiele wątków politycznych, społecznych czy gospodarczych, ukazujących realia, w których przyszło żyć naszym bohaterom. “Diuna” to powieść pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji, gdzie stawka toczy się o najcenniejszy w całym wszechświecie pierwiastek.

Fabuła książki

W trzeciej części sagi jesteśmy świadkami rywalizacji o Tron Złotego Lwa, pomiędzy rodem Atrydów a spragnionymi zwycięstwa Corrinowami. Nowa regentka Alia musi zmobilizować siły i za wszelką cenę nie dopuścić do odbicia tronu. Minęły lata odkąd niewidomy Paul Muad’Dib, wyruszył w samotną wędrówkę po piaszczystej planecie. Liczył na to, że na swej drodze spotka się z Szej-huludem, los jednak przygotował dla niego spotkanie z samą śmiercią. Prawowitymi następcami tronu są dzieci Paula: Leto oraz Ganima. Jednak pod nieobecność władcy władzę przejmuje nieobliczalna ciotka rodzeństwa – Alia. Groźna kobieta planuje już do końca swoich dni władać krainą. Podczas gdy dzieci toczą coraz to kolejne walki na śmierć i życie, na piaszczystej planecie Arrakis zjawia się tajemniczy i charyzmatyczny kaznodzieje, który swoimi naukami, zdobywa coraz większą ilość zwolenników. “Dzieci Diuny” to kontynuacja hitowego cyklu, który podbił serca czytelników i czytelniczek na całym świecie, na zawsze wpisując się do kanonu światowej literatury.

O autorze

Frank Herbert, urodzony 8 października 1920 roku, amerykański pisarz. Zyskał sobie miliony oddanych fanów na całym świecie, za sprawą powieści “Diuna” w której łączy ze sobą społeczne, polityczne oraz religijne. Książka została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami w dziedzinie literatury m.in. nagrodą Nebula oraz nagrodą Hugo.