Dzieci Diuny, kontynuacja znanej serii autorstwa Franka Herberta

Kolejna część z serii Franka Herbarta opowiadającej o fascynujących losach planety Arrakis oraz żyjących na niej mieszkańców. Autor w zręczny sposób przeplata ze sobą wątki polityczne, ekonomiczne, społeczne i religijne, sprawiając, że “Diuna” to kompletne dzieło, któremu niczego nie brakuje. Seria, którą pokochali czytelnicy i czytelniczki na całym świecie pełna jest wciągających scen akcji, nietuzinkowych bohaterów i ważnych tematów, które okazują się ponadczasowe. “Dzieci Diuny” stanowią kontynuację poczytnego cyklu, od którego trudno się oderwać.

Fabuła książki

Trzecia część wyjątkowej serii rozgrywa się w trakcie walki o zwierzchnictwo nad Tronem Złotego Lwa. Dumni Atrydzi i pragnący zwycięstwa Corrinowowie nie odpuszczą, dopóki nie dopną swego. Regentka tronu Alia chce za wszelką cenę utrzymać się u władzy, nawet jeśli miałoby to kosztować bardzo wiele. Od zniknięcia z planety dzielnego Paula Muad’Diba mijają lata, mężczyzna liczył, że w trakcie swej długoletniej podróży napotka na Szej-huluda, los jednak okazuje się przewrotny i nasz bohater, będzie miał do czynienia z samą śmiercią. W tym samym czasie dzieci Paula, Leto i Ganima, którzy są prawowitymi następcami tronu, na planecie zostają odepchnięci od władzy. A ciotka rodzeństwa, Alia, przejmuje we władanie planetę, zaprowadzając swoje nieobliczalne rządy. Dzieci Paula będą musiały stawić czoła niebezpiecznej rozgrywce na śmierć i życie, podczas której nabędą wiele przydatnych umiejętności. Na Arrakis zjawia się również tajemniczy kaznodzieje, który swoimi porywającymi przemówieniami gromadzi coraz większą rzeszę zwolenników.

O autorze

Frak Herbert, amerykański pisarz urodzony 8 października 1920 roku. Dzięki świetnie napisanej powieści “Diuna” zyskał sobie oddane grono czytelników na całym świecie, tworząc jednocześnie świat, który na zawsze zapisał się w kanonie współczesnej literatury.